Motywacja

Jak sie zmotywować

A dla tych, którzy muszą przełożyć dalekie wypady na później – polecamy skok w Głogowie – 217 m wysokości, spadanie wewnątrz betonowego obiektu przy prędkości około 110 km/h!

Bungee

Skok na bungee

Przygoda ze sportami ekstremalnymi, a skok na  bungee zazwyczaj rozpoczyna się od wysokości w okolicach 100 m i materaca znajdującego się pod głową skaczącego. Dla prawdziwych zapaleńców taka atrakcja staje się pestką, a wysokość i sceneria po chwili nie wzbudzają już emocji. Co wtedy? Poznaj najwyższe bungee w malowniczych terenach i skorzystaj z dodatkowych atrakcji!

Najlepsze miejsca na bungee
Nie będziemy ukrywać, że budowane w miastach dźwigi nie są najbardziej efektownym widowiskiem. Prawdziwe, wzbudzające grozę nawet wśród doświadczonych skoczków bungee, znajdują się w miejscach wybudowanych w innym celu. Królują tu most i wieże. Naturalne klify również nie pozostają w tyle pod względem popularności. Rzeka pod głową, bliskość skał i niejednokrotnie zwierzęta stanowią dodatkową atrakcję dla śmiałków. Gdzie szukać najwyższych bungee?
– 220 m Ticino, Szwajcaria
– 233 m Makau, Chiny
– 321 m Most Royal Gorge, Kolorado, USA – tej przygody z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Malownicze rejony, czerwono – pomarańczowe skały, a przede wszystkim zapierająca dech w piersiach wysokość. Zawrotów głowy można dostać od samego przechodzenia po tym moście, a co dopiero skakania!

Gratka dla miłośników bungee
Wakacje spędzone w Nowej Zelandii, Australii, czy RPA również będą doskonałym pomysłem dla osób skaczących z liną przypiętą do nóg. Obranie kierunku na południe kuli ziemskiej pozwoli nam wkroczyć w inny wymiar wrażeń – i to nie tylko z uwagi na egzotyczną roślinność, klimat i zwierzęta, które widujemy w zoo.

Czym ekstremalne bungee różni się od zwykłego?
Udając się na skoki daleko od swojego miejsca zamieszkania możesz liczyć na zdecydowanie więcej atrakcji niż większa wysokość i malownicze krajobrazy. Tam, gdzie kończą się dźwigi i materace, zaczyna się prawdziwa przygoda. Jeśli tylko zechcesz, możesz zafundować sobie jeszcze więcej adrenaliny skacząc głową wprost do wody. W tej może nawet znaleźć się krokodyl (choć ze względów bezpieczeństwa nie jest to często praktykowane rozwiązanie). Miłośnicy realizmu i braku kontroli nad własnym losem mogą skorzystać z atrakcji takich jak: wypychanie przez pracownika, odcięcie liny, która nas utrzymywała, a nawet skakanie ze związanymi rękami i zakrytymi oczami – tego z pewnością nie doświadczysz w Polsce. Wszystkie chwyty dozwolone![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]